Санкційна пауза надто затягнулася: Зеленський закликав ЄС запровадити нові обмеження проти рф

Санкційна пауза надто затягнулася: Зеленський закликав ЄС запровадити нові обмеження проти рф

Санкційна пауза після 11 пакета ЄС проти рф надто затягнулася. Про це заявив президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників засідання міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Києві 2 жовтня.

За словами глави української держави, такі затяжні перерви між запровадженням обмежувальних заходів дозволяють росії адаптуватися до тиску.

"Санкційного тиску на росію очевидно замало, шановні партнери. Це видно передусім зі зростання кількості ударних дронів та авіаударів російських терористів. Потрібно більше спільної роботи проти будь-яких форм і схем обходу росією санкцій. Будь-яке постачання в росію, яке дає їй змогу збільшувати військове виробництво, повинне припинитися. Це чіткий інтерес не лише України, а і кожного у світі, хто хоче швидшого завершення цієї війни", - зазначив президент Зеленський.

І додав: "Потрібно активізувати роботу і щодо нового санкційного пакету Євросоюзу. Будь-які санкційні паузи збільшують час російської агресії, а пауза після 11-го санкційного пакету вже надто затягнулася".

При цьому Володимир Зеленський закликав Європу запровадити санкції проти атомної галузі рф через дії окупантів на ЗАЕС.

"Очевидно, потрібні санкції проти російської атомної галузі - і за те, що росія робить на Запорізькій атомній станції, і як безпековий крок проти використання сумнівних російських атомних технологій. Сумнівних як із безпекового, так і з політичного погляду", - наголосив український президент.

Як повідомляли "Ми-Україна", Казахстан дотримуватиметься режиму санкцій проти росії, запевнив президент країни Касим-Жомарт Токаєв.

Головне