Правоохоронець може затримати чоловіка за відмову показати документи, - Нацполіція

Правоохоронець може затримати чоловіка за відмову показати документи, - Нацполіція

Українська поліція впроваджує новий підхід до осіб, які перебувають на вулицях без необхідних документів. За відсутністі документів правоохоронець матиме право затримати таку особу.

Про це розповів голова Національної поліції України Іван Вигівський в інтерв'ю для агентства "Інтерфакс-Україна".

Він розглянув ситуації, що можуть виникнути, коли поліцейські стикаються з особами без необхідних документів. За його словами, реакція поліції залежить від того, які саме документи відсутні.

Наприклад, якщо у громадянина є документ, який підтверджує його особу, але відсутній військовий квиток, поліцейські документують цей факт і передають матеріали для правової оцінки.

Варто зазначити, що цей підхід застосовується лише у випадку, якщо не надійшло звернення ТЦК і СП щодо цієї особи до підрозділу поліції.

"Інший випадок: якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК та СП надходило звернення щодо цієї особи, тоді у поліцейського виникає право на здійснення адміністративного затримання та доставлення її до відповідного ТЦК та СП", - пояснив Вигівський.

Він також зауважив, що якщо під час перевірки в особи відсутні військові квитки та документи, що підтверджують особу, поліцейський може здійснити адміністративне затримання для встановлення особи.

Важливо підкреслити, що адміністративне затримання може тривати не більше трьох годин. Цей підхід спрямований на підтримку громадського порядку та безпеки громадян, забезпечуючи одночасно дотримання їхніх прав та законних інтересів.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Іспанії знайшли картину Френсіса Бекона вартістю $5,4 млн, викрадену дев’ять років тому.

Головне