Никифоров про Конференцію у Берліні: Маємо угоди і інвестиції на мільярди євро

Никифоров про Конференцію у Берліні: Маємо угоди і інвестиції на мільярди євро

У рамках Конференції з відбудови України були укладені угоди, кредитні лінії, гранти та інвестиції на мільярди євро. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів прессекретар президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров.

За його словами, нині це лише проміжні підсумки Конференції. Остаточні ж завтра оприлюднить канцлер ФРН Олаф Шольц.

"Один з підсумків - це додаткова система Patriot для України. Щоправда, це підсумок не цієї зустрічі з канцлером Олафом Шольцом, а зустрічей та переговорів у квітні. Все ж таки потрібен деякий час на те, щоб навчити екіпаж на цій системі, от зараз він завершує навчання, і вже зовсім скоро, поки що німецькі військові не хочуть казати коли саме і власне ми так само не хочемо казати, хай для російських окупантів це буде сюрприз, але зовсім скоро ця додаткова, третя система ППО Patriot від Німеччини вже потрапить до України. Це підсумок зустрічі від квітня. 

А підсумки цих зустрічей ми побачимо, сподіваюся, якомога швидше", - зазначив Никифоров.

Водночас він детальніше розповів про Конференцію з відбудови України.

"Що стосується Конференції з відновлення України, вона ще триває, підсумки підбивати зарано. Завтра після обіду їх підіб’є канцлер Олаф Шольц. Зараз можу сказати, що там різноманітних угод, кількох кредитних ліній, інвестицій, грантів і таке інше на мільярди євро, але це проміжні цифри. А остаточні завтра озвучать організатори конференції і канцлер Олаф Шольц", - розповів прессекретар Зеленського.

Крім того він додав, що у Берліні відбулася коротка зустріч з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. 

"Говорили про розбудову системи ППО, про саміт миру. Чекаємо хороших новин і за цим треком", - резюмував Сергій Никифоров.

Як повідомляли "Ми-Україна", Європейська комісія планує створити фонд власного капіталу для подальшого надання допомоги Україні, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.