Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Також видано ордер на арешт уповноваженої президента росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової.

Про це повідомила прес-служба Міжнародного кримінального суду на сторінці в Twitter. У своїй заяві МКС зазначив, що є "розумні підстави" вважати, що російський лідер "несе кримінальну відповідальність" за "воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерації".

У заяві також вказано, що є "обґрунтовані підстави" вважати, що Львова-Бєлова "несе індивідуальну кримінальну відповідальність" за "воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до рф".

Палата досудового провадження зазначає, що вважає ці ордери на арешт таємними. Це пояснюється "метою захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування".

"Тим не менш, беручи до уваги, що поведінка, про яку йдеться в цій ситуації, ймовірно, триває, і що поінформованість громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя - уповноважити Секретаріат оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і міри відповідальності, встановлені Палатою", - заявив виконувач обов'язків президента МКС Пйотр Гофманський.

Ці ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що кількість країн-учасниць групи щодо створення спецтрибуналу для покарання росії за злочин агресії вже зросла до 32. Він зазначив, що Путін та його поплічники постануть перед судом.

Головне