Європа домовилась про нову коаліцію для України: цього разу – для зброї дальнього радіусу

Європа домовилась про нову коаліцію для України: цього разу – для зброї дальнього радіусу

Союзники та партнери України дійшли згоди щодо заснування коаліції реактивної артилерії великої дальності для нашої країни. Про це за підсумками зустрічі з французьким лідером Еммануелем Макроном та польським прем'єром Дональдом Туском повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц.

"Ми створюємо нову коаліцію сил реактивної артилерії великої дальності за форматом "Рамштайн", - цитує його слова видання PAP.

Окрім того, Шольц заявив, що держави "Веймарського трикутника" домовились про закупівлю для України більших обсягів озброєння "на всьому світовому ринку", а також про розширення випуску військової техніки. На додачу, три країни домовились про скерування 5 млрд євро до Європейського фонду миру "для надання подальшої військової підтримки Україні цьогоріч та для посилення тренувальної місії ЄС".

"Крім того, коли йдеться про несподівані прибутки від заморожених в Європі російських активів, ми використаємо їх для фінансової підтримки закупівлі зброї для України", - зазначив він.

Німецький канцлер вкотре наголосив, що "ми не воюємо з росією", але союзники України по обидва боки Атлантики мають на меті і надалі забезпечувати України силами та засобами для протидії агресору.

"І ми не відмовимося від своїх зобов’язань", – підкреслив Шольц.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міноборони Португалії заявило, що виділить 100 млн євро на чеську ініціативу пошуку боєприпасів для України. Ще 30 млн євро на ці цілі надасть Швеція, також долучитись до процесу збирається і Латвія.

Головне