Японія вивела у космос телескоп XRISM і місячний модуль SLIM

Японія вивела у космос телескоп XRISM і місячний модуль SLIM

Агенція аерокосмічних досліджень Японії (JAXA) вивела на орбіту рентгенівський телескоп XRISM і місячний посадковий модуль SLIM.

Про це повідомляється на сайті Японського агентства аерокосмічних досліджень.

Ракета стартувала з японського космічного центру Танегасіма в південно-західній префектурі Кагосіма о 08:42 за місцевим часом (02:42 за Києвом) і успішно вивела обсерваторію та посадковий модуль на заплановані орбіти.

Попередньо цей запуск планувалося здійснити наприкінці серпня, проте через негоду його тричі відкладали.

Орбітальний рентгенівський телескоп XRISM створений у кооперації NASA та JAXA за участю ESA та Канадського космічного агентства. Він призначений для вивчення космосу за допомогою рентгенівської візуалізації та спектроскопії. Також він має надати нові дані про розвиток найбільших структур у Всесвіті, розподіл матерії в космосі та формування галактик.

Телескоп, зокрема, має вивчати околиці чорних дір та гігантські галактичні скупчення.

Японський місячний посадковий модуль SLIM (Smart Lander for Investigating Moon), розроблений Mitsubishi Heavy Industries спільно з JAXA, повинен за допомогою зображень зі своєї камери відпрацювати технологію високоточної посадки у межах 100 метрів від запланованої точки поблизу кратера Шиолі на місячному екваторі. Точність нинішніх посадкових апаратів коливається від
кількох до десятків кілометрів.

Очікується, що посадковий модуль вийде на орбіту Місяця приблизно через три-чотири місяці та ще через один-два місяці здійснить спробу досягнути його поверхні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Федоров показав відео знищення станції наземної розвідки на Донеччині.

Головне