Україна отримала від США 3D-принтери для друку комплектуючих до військової техніки

Україна отримала від США 3D-принтери для друку комплектуючих до військової техніки

Сполучені Штати надали Україні промислові 3D-принтери, на яких можна друкувати необхідні для військової техніки запчастини та комплектуючі. Про це повідомили у Пентагоні, пише "Голос Америки".

 За словами помічника голови Міноборони США із питань закупівель Вільяма ЛаПланта, українських фахівців вже навчили цими апаратами користуватися.

"Минулого місяця ми доставили в Україну ці промислові 3D-принтери, і минулого тижня завершилось їхнє навчання з роботи з цим принтером”, - розповів чиновник.

Наявність таких приладів,розміром з вантажівку, "змінює справу", наголосив ЛаПлант. Він пояснив, що завдяки принтерам процес ремонту техніки ля поля бою значно пришвидшиться.

"Можна робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які ви не могли виготовити у звичайних умовах”, - додав він.

Представник Пентагону також зазначив, що Україна використовувала можливості 3D-друку і до передачі нової техніки США.

“На початку українці друкували власні 3D-деталі, не маючи пакетів технічних даних. Знаєте, як кажуть, коли твоя країна зазнає екзистенційної атаки, закони про інтелектуальну власність лише трохи мають значення”, - пожартував Ла Плант.

Нагадаємо, минулого місяця стало відомо, що в Україні почали виготовляти ручні гранати та гільзи для протипіхотних бомб, надруковані на 3D-принтері.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Львові влітку розпочалось зведення першої в Європі школи за допомогою будівельного 3D-принтера. Корпус має розмістити 100 учнів молодших класів.

Головне