Іран показав новітню стратегічну балістичну ракету "Хайбар": що про неї відомо

Іран показав новітню стратегічну балістичну ракету

Іранське оборонне відомство презентувало свою нову розробку - стратегічну балістичну ракету "Хайбар". Ракету, яка є однією з представниць сімейства Хорремшехр, на широкий загал показали у четвер, 25 травня, пише Інформаційне агентство Ісламської Республіки (IRNA).

"За присутності міністра оборони та підтримки збройних сил Рези Аштіані відбулася презентація найновішого продукту сімейства балістичних ракет "Хорремшехр" під назвою "Хайбар", - вказує медіа. .

Новинка, як зазначається, працює на рідкому паливі. Її дальністю польоту складає 2000 км, а бойова частина становить 1,5 тонни. Окрім стратегічних особливостей ракета має ще й тактичні. В іранському Міноборони наголосили, що снаряд не реагує на атаки радіоелектронної боротьби та здатен успішно протидіяти системам протиповітряної оборони.

"Серед характерних особливостей ракети - наявність системи наведення та управління на середній ділянці польоту, використання якої дозволяє контролювати положення та коригувати траєкторію бойової частини поза атмосферою, а також практично все наведення та керування цією ракетою в ній відбувається поза земною атмосферою", — пише IRNA.

https://twitter.com/IrnaEnglish/status/1661629909947613186

Нагадаємо, в Міноборони Ізраілю заявили, що на сьогодні Іран може створити п’ять ядерних бомб, для цього у країні є достатні запаси урану.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у травні Іран та росія домовились спільно будувати залізничний коридор, який має стати конкурентом Суецького каналу. Йдеться про зведення залізниці Решт-Астара - вказана ділянка є останньою для завершення міжнародного транспортного коридору “Північ – Південь”.

Головне