Зеленський підписав закон про компенсацію за пошкоджене або знищене житло

Зеленський підписав закон про компенсацію за пошкоджене або знищене житло

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно.

Про це йдеться на сторінці законопроєкту на сайті Верховної Ради України. Як зазначається, запроваджено компенсацію за пошкодження або знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів та диверсій, спричинених військовою агресією рф. Однак це стосується тільки тих пошкоджень, які відбулися з 24 лютого 2022 року.

Мова йде про квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати в гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції.

При цьому компенсацію отримають громадяни України, які:

  • є власниками майна;
  • інвестували та фінансували будівництво об'єктів, щодо яких отримали право на виконання будівельних робіт і які не прийняті в експлуатацію;
  • є членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
  • є спадкоємцями вищезазначених осіб.

Компенсацію також можуть отримати об’єднання співвласників, управителі багатоквартирних будинків, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку. Однак компенсацію не мають право отримати підсанкційні особи, засуджені за злочини проти нацбезпеки України, та їхні спадкоємці.

За пошкоджене майно грошової компенсації не буде. Натомість пропонується відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів для них.

За знищене майно надається житловий сертифікат. Цей документ підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (зокрема, такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної суми.

Подати заяву на компенсацію можна буде через "Дію", ЦНАП, органи соцзахисту або ж через нотаріуса.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до бюджету на 2023 рік. Вони передбачають спрямування додаткових 5,56 млрд гривень на невідкладні заходи для подолання наслідків повномасштабної війни росії проти України.

Головне