Зеленський підписав закон про зміни до бюджету на 2023 рік

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до бюджету на 2023 рік. Вони передбачають спрямування додаткових 5,56 млрд гривень на невідкладні заходи для подолання наслідків повномасштабної війни росії проти України.

Про це стало відомо на сторінці законопроєкту з підписом Зеленського на сайті Верховної Ради України. Згідно із законом витрати бюджету-2023 будуть збільшені на 5,5 млрд гривень:

  • 1,35 млрд гривень буде виділено на нову бюджетну програму з модернізації трьох лікарень (коштом кредиту від уряду Австрії);
  • 1,28 млрд гривень – на гранти для малого та мікро-бізнесу зі сфери переробки;
  • 1,12 млрд гривень – на програму відбудови мостів (кредит уряду Великої Британії);
  • 1,094 млрд гривень – на облаштування пунктів пропуску (кредит уряду Польщі);
  • 365,7 млн гривень – Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (грант Світового банку);
  • 285 млн гривень – на закупівлю безпілотників для моніторингу державного кордону (кредит уряду Польщі);
  • 80 млн гривень – на закупівлю спец обладнання для лікарень (грант уряду Японії).

Також 4,5 млрд грн залишків з програм 2020, 2021 та 2022 років і 62,5% коштів Дорожнього фонду, які у 2023 були виділені на забезпечення безпеки дорожнього руху, спрямують на оновлення рухомого складу залізничної інфраструктури для пасажирських перевезень.

Законом забезпечується фінансування для новостворених Мінвідновлення та Державного агентства відновлення. Крім того, у змінах передбачено страховку для власників морських суден та суден, які ходять у внутрішніх водах у випадку пошкодження через агресію рф.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Кабінет Міністрів України у ході засідання у понеділок, 13 березня, схвалив зміни до державного бюджету на 537 мільярдів гривень.

Головне