У двох ліцеях Кременчука відкрили укриття, які відновила та облаштувала Фундація Олени Зеленської

У двох ліцеях Кременчука відкрили укриття, які відновила та облаштувала Фундація Олени Зеленської

Перша леді України, засновниця Фундації Олена Зеленська здійснила візит до Кременчука, де разом зі своєю командою відвідала два ліцеї, в яких було відкрито укриття, облаштовані Фундацією.

У ході ремонту укриттів було вивезено тонни сміття, облаштовано вимощення та гідроізоляцію, аби приміщення було сухим та комфортним.

Також в укриттях створили нову вентиляційну систему, щоб діти могли безпечно й вільно дихати, та облаштували якісне освітлення, аби у приміщенні можна було навчатися.

Крім того укриття мають додаткові виходи, що облаштовані для людей з особливими потребами. 

"В укриттях, які відновила та облаштувала Фундація, ми намагалися створити максимально комфортний безпечний простір, пристосований для навчання, ігор і руханок, які допомагають долати стрес. Відремонтовані приміщення інклюзивні. Вхід облаштований спеціальним механізмом для заїзду на кріслі колісному. На вході розташований вказівник зі шрифтом Брайля для людей із порушенням зору", - наголосила перша леді.

При виборі навчальних закладів, в яких облаштовували такі укриття, першочергово була врахована кількість учнів та можливість проведення офлайн-навчання.

"Хотілося б зробити так, щоб діти ніколи не спускалися під землю в укриття. Саме за це щодня воюють наші захисники й захисниці на фронті. Ми ж зі свого боку робимо, що можемо, аби убезпечити наших дітей від російських ракет. Ми відновлюємо й облаштовуємо укриття у школах, щоб діти почувалися безпечно під час навчання", - наголосила Олена Зеленська.

Ремонт укриттів було проведено у партнерстві з KSE Foundation та коштами міжнародних партнерів.

Площа укриття у одному з ліцеїв складає 300 кв. м, у іншому - близько 1 тис. кв. м. Завдяки наявності укриттів навчальні заклади зможуть відвідувати близько 2,5 тис. дітей.

Як повідомляли "Ми-Україна", у Харкові в найближчому майбутньому почне працювати ще одна підземна школа. У планах - до початку наступного навчального року звести ще декілька таких закладів в різних районах міста.

Головне