Намагались підірвати HIMARS: СБУ знешкодила ворожу агентуру на Полтавщині

Намагались підірвати HIMARS: СБУ знешкодила ворожу агентуру на Полтавщині

Співробітники Служби безпеки України в ході багатоетапної спецоперації знешкодили агентурну мережу ФСБ у Кременчуці на Полтавщині , яка “полювала” на установки HIMARS та комплекси С-300. Про це повідомляє пресслужба відомства.

В СБУ розповіли, що представники російських спецслужб також намагалися отримати інформацію про об'єкти критичної інфраструктури регіону та підрозділи українських сил, які залучені до їхнього захисту.

“Зловмисники "полювали" за бойовими позиціями комплексів протиповітряної оборони С-300 та складами з ракетно-артилерійським озброєнням ЗСУ. Також вони намагалися виявити місця базування реактивних систем HIMARS та далекобійних гаубиць М777”, - йдеться в повідомленні. 

Відомо, що росіяни хотіли знищити українські військові об'єкти шляхом підпалу, а згодом детонації боєкомплекту, а у випадку наявної інформації про значне накопичення військової техніки та чіткі географічні координати - передати дані військам рф для ліквідації ракетним ударом.  

"За знищення зразків іноземного та українського озброєння російські куратори обіцяли своїм поплічникам від $20 тис. Гроші мали отримати на спеціально відкриті банківські картки одразу після успішного виконання ворожих завдань", - розповіли СБУ.

Співробітники Служби безпеки запобігли цьому, а також затримали зловмисників, якими виявились два переселенця зі сходу України. Одним із них - представник "МДБ ДНР" Дмитро Зіпіра.

“Перебуваючи у тимчасово окупованому Донецьку, він дистанційно координував дії своїх агентів на території Полтавської області та “доповідав” про їхні результати кадровим співробітникам ФСБ”, - зазначили в повідомленні. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Зіпіру про підозру за ст. 113 Кримінального кодексу (диверсія). Крім того, планується додаткова кваліфікація його злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань).

Як повідомляли “Ми – Україна” раніше, Служба безпеки України ідентифікувала особу представника російських спецслужб, який бере активну участь у війні проти України. 

Головне