США не виявили порушень у використанні допомоги, яку передали Україні, – USAID

Незважаючи на зростання кількості повідомлень про можливе нецільове використання допомоги, наданої Сполученими Штатами, інспектори не виявили випадків серйозних порушень. Про це на спеціальному засіданні в Сенаті Сполучених Штатів заявила виконувачка обов’язків генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ніколь Анджарелла.

За її словами, з початку повномасштабного вторгненнярф в Україну Сполучені Штати створили кількарівневу систему контролю за американською допомогою. Вони також провели роз’яснювальну роботу щодо того, як можна повідомити про підозри порушень.

Анджарелла додала, що з початку відповідної діяльності її офіс генерального інспектора USAID отримав 178 повідомлень про можливі порушення, пов’язаних із Україною. Це на 556% більше, ніж за попередні 11 місяців.

“На сьогоднішній день ми не маємо жодних серйозних кримінальних знахідок, пов’язаних з наданням допомоги Україні з боку США. Однак таке збільшення кількості повідомлень свідчить про те, що наша інформаційно-просвітницька робота працює. І що люди знають, як і кому повідомляти про потенційні зловживання коштами USAID”, – підкреслила Ніколь Анджарелла.

Посадовиця також розповіла, що її офіс наразі здійснює два відкриті розслідування щодо можливого зловживання американською допомогою. Ще п’ять перебувають на стадії попереднього розслідування.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Кабінет Міністрів України на засіданні у суботу, 4 березня, затвердив Державну антикорупційну програму. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, затвердження цієї програми є кроком до побудови сучасної та ефективної антикорупційної інфраструктури.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.