Речник МЗС України прокоментував “мирні ініціативи” президента Бразилії

Україна спостерігає за “мирними ініціативами” президента Бразилії Луїса Інасіу Лула да Сілва для завершення війни. Однак закликає не ставитися однаково до країни-агресора та сторони, яка боронить себе.

На цьому наголосив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

“Україна із зацікавленістю спостерігає за зусиллями президента Бразилії із пошуку рішення для припинення війни. Водночас не відповідає реальному стану речей підхід, за яким жертва й агресор ставляться на однакові шальки терезів, а країни, які допомагають Україні захиститися від смертоносної агресії, звинувачуються в заохоченні війни”, – зазначив речник зовнішньополітичного відомства.

Ніколенко також додав, що Україну не потрібно переконувати, аби закінчити війну, адже вона зазнає страждань та руйнувань. Саме тому Україна прагне припинення російської агресії, але лише на основі формули миру, запропонованої президентом Володимиром Зеленським.

Крім того, речник МЗС запросив президента Бразилії Луїса відвідати Україну. Це потрібно аби він зрозумів справжні причини та сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва запропонував Україні віддати Крим росії. На його думку, це сприятиме закінченню війни. Да Сілва, спілкуючись з журналістами, заявив, що світу потрібен спокій, тому Путін повинен подумати щодо свого вторгнення в Україну. А щодо Зеленського президент Бразилії заявив, що “він не може хотіти всього”.

Пізніше президент Бразилії заявив, що рішення про початок війни нібито було прийнято обома країнами і наразі необхідні переговори між рф та Україною. Бразильський лідер вчергове виступив із пропозицією щодо створення групи країн-посередників, які не мають відношення до російсько-української війни, задля встановлення миру.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…