Ракети, прильоти та руйнування: Тайвань репетирує напад Китаю на свої міста 

Ракети, прильоти та руйнування: Тайвань репетирує напад Китаю на свої міста 

На Тайвані відбуваються щорічні навчання, під час яких імітується вторгнення Китаю в острівну державу та відпрацьовуються кроки подолання наслідків ймовірного нападу. Цьогоріч уперше "репетиція" включала у себе ракетний удар по Тайбею - столиці країни, пише The Guardian.

За сценарієм, який в країні репетирували у четвер, 11 травня, за вікном нібито 26 серпня 2025 року і армія КНР завдала ракетного удару по Тайбею, поціливши у житловий будинок. Навколо острову стоять китайські кораблі, скоро розпочнеться війна. Рятувальники, медики, групи захисту та студенти-медики відпрацьовували план дій на такий випадок: розбирали кранами завали, діставали "поранених" з фальшивих будівель та "постраждалого" автотранспорту.

Подібні тренування на Тайвані відбуваються регулярно, перевіряється все - від системи оповіщення про повітряний наліт до відпрацювань ліквідації масових пожеж. Однак цьогорічні навчання відрізняються від інших, "сценарій" було складено з урахуванням зростання загроз з боку КНР та досвіду війни рф в Україні.

"На тлі війни в Україні ми стали очевидцями зміни міжнародної та регіональної ситуації, тому нам необхідно провести відповідну підготовку. Ми хочемо миру, і кожен має усвідомити важливість миру під час цих навчань, але ми не відступаємо від бою і робимо всі необхідні приготування", - прокоментував мер Тайбея Чан Ван-ань.

Враховуючи те, що у містах острівної держави проживає 80% всього населення Тайваню, влада активно взялась на укріплення захисту міських районів. В населених пунктах з'являються нові бомбосховища, поширюються інструкції з алгоритмами дій у різних ситуаціях та створюються нові способи зв'язку з екстреними службами.

Водночас експерти в галузі безпеки зазначають, що прогалин у захисті та оборони ще вдосталь. До них зокрема відносяться безпека критичної інфраструктури (інтернет, електрика, водопостачання). При цьому стабільність енергопостачання перебуває під найбільшою загрозою. На додачу до високої залежності від імпортного палива, сама мережа і без бойових дій часто збоїть через перенавантаження.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Грузія і надалі не збирається запроваджувати прямі санкції проти росії.

Головне