Понад 3000 росіян щомісяця хочуть здатися у полон ЗСУ, – Юсов

скільки росіян здаються у полон

Україна отримує понад 3000 запитів на місяць від російських військових, які хочуть здатися у полон.

Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів представник розвідки Міноборони Андрій Юсов.

“У кожному випадку це окрема операція, це окрема складна робота по виведенню. Головним елементом є безпека українських бійців, які будуть виводити, ну і росіянина. Такі операції проводяться паралельно і декілька десятків одночасно”, – зазначив він.

За його словами, існують випадки, коли окупанти просять здатися, втім влаштовують засідки для українських бійців.

“Саме тому дуже відповідально і продумано українські Сили безпеки ставляться до відпрацювання кожної такої інформації. Кожний такий випадок – це окрема спецоперація”, – додав Юсов.

Нагадаємо, окупанти намагаються фізично знищити охочих здатися в полон України. Таку інформацію розповів солдат-гранатометник 5-ої окремої штурмової бригади Збройних сил України Юрій Сиротюк.

“Кожна спроба здатися в полон згідно воєнних конвенцій, призводить до того, що росіяни намагаються знищити фізично тих, хто хоче здатися в полон”, – заявив Сиротюк.

Він також додав, що в тих ділянках, де російський фронт “посипався”, росіяни залишають своїх людей. Таким чином вони однаково потрапляють в український полон.

Як писав “Ми-Україна” раніше, з початку повномасштабного вторгнення росія зруйнувала чи пошкодила у Київській області 27 000 об’єктів інфраструктури. 11 900 вже вдалось відновити.

Головне