Польща має намір передати Україні кілька МіГ-29, але не всі

Очільник канцелярії президента Польщі Анджея Дуди Павел Шрот підтвердив, що заява президента країни напередодні означала готовність Варшави надати Києву певну кількість радянських винищувачів МіГ-29. Однак мова не йде про всі винищувачі такого типу.

Про це він заявив в ефірі Radio Plus, передає польське видання PAP.

“Наскільки я знаю, що стосується передачі Польщею літаків, то це не буде велика кількість. Безумовно, це не буде кількість, яка відповідає кількості танків”, – повідомив голова канцелярії польського президента.

Він також зазначив, що Польща прагне створити коаліцію країн-партнерів.

“Ми, безумовно, зробимо це в якійсь ширшій, міжнародній коаліції, щоб Україна могла відчути цю підтримку в реальному вимірі”, – додав він.

За словами Шрота, коли йдеться про літаки F-16, “тут немає місця для будь-яких випадкових заяв”. При цьому президент Польщі заявляв про це “з повним переконанням, з повним знанням”.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна може передати Україні всі свої винищувачі МіГ-29. Вони перебувають у робочому стані та стоять на озброєнні Повітряних сил країни. За його словами, Збройні сили України зможуть їх використовувати, так як Україна має нині пілотів, які вміють керувати цими літаками. Анджей Дуда висловив впевненість, що у майбутньому Україні необхідно буде поставити F-16. При цьому наразі Польща має мінімум 22 винищувачі МіГ-29 у складі своїх Повітряних сил.

Головне