Площа Толстого та проспект Гагаріна: у Києві перейменували ще 16 вулиць

У Києві перейменували 16 вулиць, провулків, проспектів та бульварів. Це є частиною дерусифікації міста.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі. За його словами, дерусифікація та дерадянізація столиці триває.

“Процес дерусифікації в Києві триває. Київрада на сьогоднішньому засіданні перейменувала ще 16 вулиць, провулків, проспектів та бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим”, – розповів мер міста.

Зокрема, нові назви отримали:

  • вулиця Льва Толстого – вулиця Гетьмана Павла Скоропадського;
  • площа Льва Толстого – площа Українських Героїв;
  • бульвар Перова – проспект Воскресенський;
  • проспект Визволителів – проспект Георгія Нарбута;
  • проспект Юрія Гагаріна – проспект Леоніда Каденюка;
  • вулиця Марини Цвєтаєвої – вулиця Олександри Екстер▫️вулиця Суздальська – вулиця Олекси Гірника.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, депутати Київської обласної ради визнали датою заснування Київщини як адміністративно-територіальної одиниці. Відомо, що офіційно роком заснування Київщини є 842 рік. Також Київська область складається з 69 територіальних громад.

Крім того, у Києві найближчим часом активізуються роботи зі зведення пішохідного мосту, який сполучатиме Оболонську набережну з однойменним островом. За планом, міст-хвиля буде готовий вже цьогоріч восени.

Архітектор Андрій Миргородський розповів, що зведення об’єкта відбуватиметься у прискореному темпі. Кошти на продовження процесу будівництва столиця отримала від закордонних меценатів та українського бізнесу.

Раныше у Києві також перейменували три вулиці та провулок, назви яких були пов’язані з росією, імперським та радянським минулим. За відповідні рішення проголосувала більшість депутатів міської ради.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…