Землетрус в Туреччині: розчищено 25% руїн, Ердоган обіцяє відбудувати все за рік

Землетрус в Туреччині: розчищено 25% руїн, Ердоган обіцяє відбудувати все за рік

Потужні землетруси, які сколихнули Туреччину 6 лютого та низка повторних поштовхів упродовж місяця, призвела до руйнування понад 36 тис. будівель та загибелі 48 448 осіб. 

Як пише Reuters, поранень в країні зазнали понад 115 000 людей. 

Серед загиблих в Туреччині 6660 іноземних громадян, більшість з них - із Сирії. Досі не ідентифікованим залишаються 1615 тіл.  

Від лютого, коли стались землетруси, в країні вже розібрали та знесли лише чверть споруд, які підлягали негайному знесенню. 

Для людей, які втратили житло в Туреччині розгорнуто 433 536 наметів та 21 000 контейнерів для тимчасового проживання. Допомогти з такими контейнерами зголосився Катар. Країна пообіцяла відправити в постраждалі регіони 10 000 контейнерів, в яких проживали футбольні вболівальники під час Чемпіонату світу з футболу. Вони обладнані ліжками, душовими кімнатами та туалетами. 

“Президент Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв відновити будинки протягом року, але пройде багато місяців, перш ніж тисячі людей зможуть залишити свої намети або контейнерні будинки та щоденні черги за їжею та переїхати у постійне житло”, - пише видання.

Нагадаємо, Ердоган міг розраховувати на потужну підтримку місцевих виборців в в минулому, однак ситуацію змінили землетруси в країні. Йдеться про саме реагування влади на лихо та повільні рятувально-пошукові роботи. Схоже, прийдешні вибори в країні, заплановані на травень, стануть для Ердогана найскладнішими за два десятиліття його перебування при владі. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, військовослужбовцю Збройних сил України повідомлено про підозру в державній зраді. Він міг надавати ворогу інформацію про розташування військових та стратегічних об’єктів на території Миколаївської області.

Головне