Зеленський про членство України в НАТО: Очікуємо на щось більше, ніж "відкриті двері"

Зеленський про членство України в НАТО: Очікуємо на щось більше, ніж

Президент України Володимир Зеленський очікує почути на саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі конкретні рішення щодо членства країни в НАТО. Про це він заявив під час візиту до Львова, де зустрівся з Анджеєм Дудою та Гітанасом Науседою, президентами Польщі та Литви.

"Що стосується Вільнюса. На сьогодні просто підтримки України у вигляді риторики про відкриті двері недостатньо. А саме недостатньо для мотивації нашої держави, а якщо говорити конкретніше – недостатньо для мотивації наших воїнів", - заявив глава української держави.

Разом з тим Зеленський підкреслив, що Україні для мотивації потрібно щось на кшталт статусу кандидата на вступ до ЄС.

"Нам потрібні кроки вперед. Рішення буде у Вільнюсі. Ми дуже очікуємо потужні кроки. Ми очікуємо на щось більше, ніж "відкриті двері". Такі речі мотивують, як кандидатство в ЄС. Що все це правда, що нас не годують обіцянками, що дійсно нас бачать серед рівних. Відкриття діалогу про вступ до ЄС цього року мотивує боротися. Так само, як і кроки вперед на Вільнюському саміті", - наголосив український президент.

Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі відбудеться черговий саміт Північноатлантичного альянсу. На цій зустрічі країни-члени НАТО планують узгодити подальші кроки щодо зміцнення колективної оборони та стримування. Також буде розглядатися питання збільшення допомоги Україні.

Головне