З “Енергетичного Рамштайну” €375 млн підуть на підготовку України до зими – нардеп

З “Енергетичного Рамштайну” €375 млн підуть на підготовку України до зими – нардеп
Фото: скриншот з відео

Оголошену на “Енергетичному Рамштайні” у Ґданську допомогу в розмірі 375 мільйонів євро першочергово спрямують на захист системи від повторних ударів та підготовку до опалювального сезону. 

Про це заявив народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Олексій Мовчан в ефірі “Ми-Україна”.

Парламентар підкреслив, що виділені партнерами кошти мають чітке цільове призначення для запобігання критичним сценаріям взимку.

“На “Енергетичному Рамштайні” у Ґданську оголошено було про виділення 375 мільйонів євро на енергетику. Насправді цього недостатньо, бо в першу чергу ці кошти підуть на підготовку опалювального сезону, а також для того щоб побудувати більш розподільчу генераціюї і більш захищену передавальну систему”, – зазначив народний депутат.

За його словами, головне завдання наразі – забезпечити стабільну роботу міст під час холодів, навіть у разі нових російських атак.

“Тобто для того щоб ми могли пройти опалювальний сезон, в тому числі з ризиком повторних ударів і недопущення блекаутів таких складних як були минулого року, цих коштів недостатньо”, – наголосив політик.

Мовчан також акцентував на важливості оперативного надання допомоги, оскільки Україна паралельно залучає власні ресурси.

“Головне, щоб ці кошти надходили вчасно, бо так само є і інша частина грошей, які витрачаються на питання енергостійкості та незалежності українських громад, – це також гроші українського бюджету і гроші Європейського Союзу, і це те, над чим сьогодні працює український уряд і парламент щоб система була готова і система була стійкою”, – підсумував Олексій Мовчан.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, міжнародні партнери оголосили про додаткову фінансову підтримку українського енергетичного сектору на щонайменше 375 млн євро.

Головне