Виробника "Ведмедика Барні" внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

Виробника

Транснаціональну компанію зі США з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв Mondelez International НАЗК внесло до списку міжнародних спонсорів війни в Україні.

Про це повідомила прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Компанія в умовах війни не тільки продовжує працювати на російському ринку, а й ефективно просуває свою продукцію в торгових мережах та виводить на ринок новинки", - йдеться в повідомленні.

При цьому інтереси компанії, що має річний дохід близько 26 млрд доларів і працює в 160 країнах світу, на російському ринку представляє ТОВ "Мон'дэлис Русь". Вона має три заводи:

  • фабрику "Більшовик" (печиво "Ювілейне", OREO, "Ведмедик Барні" та крекери TUC);
  • виробництво в Покрові (шоколад Alpen Gold, "Повітряний", Milka та батончик Picnic);
  • завод у Великому Новгороді (жувальна гумка Dirol і льодяники Halls).

За підсумками 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International склав 339 млн доларів (+303% за рік), а виручка – понад 1 млрд доларів (+38% за рік). Бюджет агресора компанія поповнила на понад 61 млн доларів податків.

"Це – суха фінансова статистика, яка вимірюється життями українських дітей, які більше ніколи не скуштують "Ведмедика Барні", - заявили в НАЗК.

Після російського вторгнення в Україну співробітники Mondelezу Балтійському регіоні надіслали петицію генеральному директору компанії Дірку Ван де Путу. Вони попросили його припинити весь бізнес у рф.

Проте на це Mondelez відреагувала формально. Компанія оголосила про призупинення нових інвестицій та вкладень у рекламу в країні-агресорі. Однак, судячи з фінансових показників, російський ринок для компанії залишається перспективним.  

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільниця напрямку мінімізації корупційних ризиків в санкційній політиці НАЗК Агія Загребельська заявила, що внесення компанії Xiaomi до списку міжнародних спонсорів війни – це попередження.

Головне