Від продавців електронних сигарет вимагатимуть перевіряти вік покупців на інтернет-сайтах

Від продавців електронних сигарет вимагатимуть перевіряти вік покупців на інтернет-сайтах

Кабінет міністрів затвердив порядок попередньої ідентифікації віку користувачів на сайтах з продажу е-сигарет. Відтепер від продавців вимагатимуть перевіряти вік покупців на інтернет-сайтах.

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук 11 серпня.

"Затверджено порядок попередньої ідентифікації віку користувачів вебсайтів виробників, імпортерів пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та/або електронних сигарет", - йдеться у повідомленні. 

За його словами, Мінцифрі доручили створення механізму, який би дозволяв забезпечувати ідентифікацію віку. Підтверджувати вік планують за допомогою документа, що посвідчує особу з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема, мобільного додатка Дія.

https://weukraine.tv/vijna-z-elektronnymy-sygaretamy-navishho-pryjnyaly-novyj-zakon-i-za-shho-shtrafuvatymut-kurtsiv/

Нагадаємо, в Україні з 11 липня в країні почне працювати тотальна заборона на продаж ароматизованих сигарет та рідин для електронних сигарет.

Серед змін:

  • заборона продажу ароматизованих сигарет;
  • введення відповідальності за використання пристроїв для нагріву тютюну в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних цигарок;
  • заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них;
  • встановлення штрафу за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 10200 грн.

Порушники закону каратимуться штрафами. Як продавці, так і курці, які будуть викриті в порушеннях, можуть бути покарані штрафом до 20 000 гривень. А на тих, кого впіймають на повторному порушенні, чекає штраф до 50 000 гривень.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в МВС розповіли, де українці за кордоном можуть обміняти посвідчення водія.

Головне