В "Дії" запустили нове голосування щодо українізації залізниці

В

У застосунку "Дія" стартувало нове голосування, присвячене перейменуванню Південної залізниці.

Ця гілка "Укрзалізниці", як і Південно-Західна, отримала найменування за географічною прив'язкою до російської імперії, хоча територіально вони обидві розміщені у зовсім інших регіонах.

Південна залізниця охоплює території Харківської, Полтавської, Сумської, окремі райони Чернігівської, Луганської областей.

Українцям пропонують обрати нову назву - одну з чотирьох:

  • Харківська залізниця,
  • Слобожанська залізниця,
  • Слобідська залізниця
  • Східна залізниця.

Опитування триватиме до 17 березня.

Нагадаємо, що попереднє голосування стосувалось перейменування Південно-Західної залізниці. В опитуванні взяли участь 1,1 млн українців. Більшість учасників свої голови віддала за назву Центральна (понад 417,2 тис.). Серед запропонованих на вибір варантів були ще Київська, Столична та Північна.

Раніше цього місяця Мінцифри повідомило про появу ще однієї послуги у застосунку “Дія”. В українців з'явилась змога отримувати судове рішення з підписами суддів без поїздок до судових установ та відстоювання довгих черг. До цього відомство запустило також і сповіщення про судову справу, у якій бере участь користувач.

27 лютого на порталі “Дія” з’явилась опція подачі заяви про шлюб. 15 лютого Мінцифри на запустило дві нові послуги в “Дії”. Йдеться про заміну посвідчення водія і витяг про несудимість.

Як писав "Ми-Україна" раніше, дефіцит електроенергії в Житомирі внаслідок ракетної атаки по місту 9 березня, наразі складає 75%. У місті не працює електротранспорт та вуличне освітлення.

Головне