Україна де-факто є членом НАТО, - Резніков

Україна де-факто є членом НАТО, - Резніков

Україна фактично вже є членом Північноатлантичного альянсу, хоча формально це не так.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв`ю ВВС. За його словами, Альянс, хоч і підтримує Україну, але вжив заходів, щоб його не розглядали як учасника російсько-української війни.

"Україна як країна та Збройні сили України стали членами НАТО. Де-факто, але не де-юре. Тому що у нас є зброя та розуміння, як її використати… Я впевнений, що в найближчому майбутньому ми станемо членами НАТО де-юре", - повідомив міністр.

Крім того, Резніков висловив упевненість, що Україна отримає від Заходу довгоочікуване озброєння, зокрема танки та винищувачі, адже Україна і Росія, ймовірно, готуються до нових наступів навесні. Він також розповів в інтерв'ю, що Росія може спробувати зібрати "сили, боєприпаси та зброю" для наступу з районів, які вона вже окупувала на півдні та сході України.

"Весна – найкращий період для відновлення руху для всіх сторін. Ми розуміємо, що вони будуть готові почати (наступ - ред.), і, звісно, ми повинні бути готові почати", - підсумував міністр оборони.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Захід має передавати оброєння Україні ще швидше.

Головне