У столиці через неповне обстеження в лікарні загинув 43-річний чоловік

У столиці через неповне обстеження в лікарні загинув 43-річний чоловік
Фото: Нацполіція

У Києві повідомили про підозру лікарю-хірургу, який здійснив неповне обстеження пацієнта і не виявив небезпечних травм, через що загинув 43-річний чоловік.

Про це повідомили в ГУНП у місті Києві.

За даними поліції, чоловік звернувся до столичної лікарні зі скаргами після травми грудної клітки. Після огляду та часткового обстеження лікар діагностував перелом ребра і рану ліктьового суглоба. Медик не побачив підстав для госпіталізації, призначив пацієнтові знеболювальні та протизапальні препарати і рекомендував продовжити лікування амбулаторно.

Через два дні після звернення до медиків - чоловік помер. Згідно з висновками судово-медичної експертизи, причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з множинними переломами ребер, ушкодженням плеври та легені. Отримані травми спричинили тяжкі ускладнення та інтоксикацію організму.

Під час досудового розслідування встановлено, що пацієнт потребував додаткових діагностичних обстежень, однак їх не провели. За висновком експертів, своєчасне виявлення небезпечних ушкоджень і належне лікування могли запобігти смерті чоловіка.

Слідчі повідомили лікарю про підозру за ч. 1 ст. 140 ККУ - неналежне виконання медичним працівником професійних обов'язків через недбале ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнта.

Якщо вину хірурга доведуть, то йому загрожує позбавлення волі на строк до двох років із можливим позбавленням права обіймати певні посади або займатися відповідною діяльністю строком до п'яти років.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Чернігові лікар-анестезіолог отримав підозру через смерть 42-річної пацієнтки після косметологічної операції.

Головне