Протести у Франції: між учасниками страйку та поліцією відбулися сутички

Протести у Франції: між учасниками страйку та поліцією відбулися сутички

У Франції у четвер, 23 березня, тривають страйки проти пенсійної реформи, напередодні почалися численні акції блокування.

Про це пише France 24.

Пошкоджено автомобільне, залізничне та повітряне сполучення. Вивіз сміття з міст все ще перерваний, особливо в Парижі. Рух протесту також охопив декілька французьких університетів, заблокованих студентами.

Одні з найбільших демонстрацій відбулися на півдні країни, у містах Марсель, Ніцца та Тулон.

У паризькій поліції повідомили, що під час демонстрації у столиці, поліцейські зазнали нападу протестувальників і що напад було відбито за допомогою сльозогінного газу.

У Ренні поліція застосувала водомети та сльозогінний газ, коли деякі протестувальники у масках почали зводити барикади. У місті Лорьян нападу зазнали поліцейська дільниця та будівля місцевої префектури.

Зараз у Франції працює лише один із чотирьох нафтопереробних заводів TotalEnergies. Інші працюють наполовину – з мінімальними витратами. Проте поставки палива по країні подекуди залишаються цілком заблокованими.

Наприклад у порту Лор'ян (Морбіан) два входи, що ведуть до нафтобази, вранці були заблоковані сотнею демонстрантів, яких розігнала поліція.

Підпалення піддонів і шин, запалене демонстрантами, призвело до закриття на понад вісім годин автомагістралі A55 у напрямку Фос-Марсель, що спричинило великі затори. У Савойї сотня демонстрантів провела дві операції з безкоштовного проїзду на платних дорогах Шамбері-Норд (без Ліон-Шамбері) та Сент-Елен-сюр-Ізер.  У Сен-Назері близько сотні демонстрантів блокували міст Сен-Назер з 6:00 до 14:30.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Україні потрібно 411 мільярдів доларів на відновлення та відбудову.

Головне