У Дніпрі викрили російського агента, який наводив ракети на ТЕС та "полював" на ППО

У Дніпрі викрили російського агента, який наводив ракети на ТЕС та

Служба безпеки України затримала в Дніпрі російського агента Головного управління Генерального штабу ЗС РФ. Чоловік наводив ракети на ТЕС у Дніпрі та відслідковував розташування місцевих систем ППО.

Про це повідомили в пресслужбі відомства у Telegram-каналі.

"Працюючи у місцевій фармацевтичній компанії він займався поставками лікарських препаратів, під час яких збирав розвіддані про підрозділи ЗСУ. Насамперед російський агент намагався виявити бойові позиції сил протиповітряної оборони і розташування штабів оперативного командування українських військ. Також чоловік передавав агресору локації місцевих об’єктів тепло- та енергозабезпечення", - йдеться в повідомленні СБУ.

Крім того, чоловік звітував про наслідки атак по електростанціям, зокрема по Придніпровській ТЕС. Його було затримано про спробі збору чергової інформації про українські об'єкти.

Зазвичай інформацію агент передавав через закриті канали зв’язку у вигляді фото з прив’язкою до місцевості та детальним описом. Під час обшуків у нього виявили мобільні телефони з доказами листування з представником російської спецслужби.

Агенту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він знаходиться під вартою.

Повідомлення речника СБУ Артема Дехтяренко

Головне