Туреччина ратифікує вступ Фінляндії в НАТО, але без Швеції

Туреччина ратифікує вступ Фінляндії в НАТО, але без Швеції

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країна ратифікує протокол про вступ Фінляндії в НАТО. Однак це відбудеться окремо від Швеції.

Про це повідомило фінське видання Yle. За словами турецького президента, Фінляндія вжила всіх конкретних заходів, необхідних для отримання членства. Таким чином схвалення рішення про вступ Фінляндії в НАТО може бути винесене на голосування парламенту.

Натомість зі Швецією, додав Реджеп Ердоган, дискусії будуть тривати. Водночас турецький президент наголосив, що Туреччина дотримується політики "відкритих дверей" Альянсу.

Швеція та Фінляндія минулого року разом подали заявки на приєднання до НАТО після повномасштабного вторгнення росії в Україну, але зіткнулися з неочікуваними запереченнями з боку Туреччини. Також ратифікувати вступ країн до НАТО має Угорщина. Там голосування парламенту відбудеться з цього приводу відбудеться 31 березня.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Брюсселі Туреччина відновила переговори з Фінляндією та Швецією щодо вступу двох останніх у НАТО. Зустріч приймає генерельний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг. Як зазначається, це треті переговори в рамках Постійного спільного механізму, заснованого на основі тристороннього меморандуму. Його підписали на полях саміту НАТО в Мадриді в червні 2022 року.

Крім того, інформаційна агенція Reuters дізналася, що Туреччина планує схвалити заявку Фінляндії на членство в НАТО до парламентських і президентських виборів в країні 14 травня. Її буде ратифіковано окремо від тієї, що подала на отримання членства в Північноатлантичному альянсі Швеція. 

Головне