То призначили чи ні: Мельник розповів, чи став послом України в Бразилії

То призначили чи ні: Мельник розповів, чи став послом України в Бразилії

В мережі останніми днями поширювалась інформація про призначення заступника голови МЗС та екс-очільника диппредставництва в ФРН Андрія Мельника послом в Бразилію. Сам дипломат наголошує, що указу про таке призначення наразі немає.

Про це Мельник розповів в інтервʼю для "Ми-Україна".

"Дочекаймося рішення Президента. До цього говорити про це було б не зовсім коректним. Дивно, що бразильці взагалі ці рішення оголошують, бо агреман – це важливий проміжний етап для будь-якого посла. У нашій практиці про це ніколи не оголошується, лише інформується держава", – зазначив він.

Інформація про призначення Мельника у ЗМІ з'явилась після того, як 12 травня бразильське зовнішньополітичне відомство заявило про погодження відповідного агремана.

"Уряд Бразилії із задоволенням повідомляє, що надав агреман пану Андрію Мельнику на посаду Надзвичайного та Повноважного Посла України у Бразилії", — вказано у повідомленні.

Про призначення Мельника писало також і німецьке видання Bild. Його джерела в українському зазначили, що це свідчить про прагнення Президента Володимира Зеленського "негайно покращити відносини з Бразилією".

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив про намір відвідати Україну. Під час розмови з главою української держави Володимиром Зеленським він заявив про намір приїхати у Київ у складі місії від кількох країн Африки. Президент України, зі свого боку, привітав “мирну ініціативу” Рамафоси та заявив, що готовий прийняти високих гостей і вислухати їхні пропозиції.

Головне