Тарифи на електроенергію: кому в новому році доведеться платити більше - пояснення експерта 

Тарифи на електроенергію: кому в новому році доведеться платити більше - пояснення експерта 

В Україні від 1 січня 2023 року зросли тарифи електроенергію, однак збільшення тарифу на 10% стосується лише непобутових споживачів. Таким чином, сума у платіжках населення залишиться незмінною, розповів  в ефірі "Ми-Україна" економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ. 

Він наголосив, що підвищення цін стосується виключно промислових споживачів. 

“Це може мати негативні наслідки, тому що тарифи на електроенергію для промисловості можуть викликати промислову інфляцію, а потім збільшення тарифів буде імпортовано в ціну готових товарів та послуг, які виробляє промисловість, і відповідні можуть зрости ціни для споживачів. Але точкове підвищення тарифу на 10% - не стане джерелом системної промислової інфляції, тому не варто очікувати, що ціни суттєво зростуть", - пояснив експерт. 

Нагадаємо: у грудні 2022 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила рішення про про збільшення з 1 січня 2023 року на 10% тарифів на послуги з передачі електричної енергії та на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «Укренерго», а також на 8-10% послуги з розподілу електричної енергії та на послуги постачальників універсальних послуг.

Головне