“Сподіваюся на більш спокійне життя”: Санна Марін йде з посади лідерки партії

“Сподіваюся на більш спокійне життя”: Санна Марін йде з посади лідерки партії

Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін після програшу на недільних парламентських виборах, оголосила про своє рішення залишити пост голови Соціал-демократичної партії.

Як пише Reuters, починаючи з наступного тижня вона стане постійним депутатом у новообраному парламенті.

"Я почну свою роботу як член парламенту наступного тижня і сподіваюся, що зможу вести спокійніше життя", — заявила Марін.

Також під час прес-конференції вона заявила, що не збирається балотуватиметься на пост президента Фінляндії. За її словами, їй поки що не надходили пропозиції щодо міжнародних посад.

Нагадаємо, парламентські вибори у Фінляндії 2 квітня завершились поразкою Соціал-демократичної партії, а відповідно і її очільниці – Санни Марін. Лідером стала Національна коаліційна партія на чолі з Петтері Орпо (20,8% голосів), який може очолити новий уряд. Далі йде ультраправа партія “Фіни” (20,1%), і аж на третє місце вийшла партія чинної прем'єрки (19,9%).

37-річна Санна Марін, яка є наймолодшим прем’єр-міністром у світі, вважається зразком для наслідування для прогресивних нових лідерів. Однак “вдома” вона зіткнулася з критикою за свої вечірки та надто щедрі видатки на пенсії та освіту, якими вона викликала невдоволення серед консерваторів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в очільник українського Мініфіна Сергій Марченко заявив, що ситуація з бюджетними коштами наразі стабільна. Таким чином проблем з виплатами пенсій або зарплат до кінця 2023 року не має бути. 

Головне