Швеція готова передати ЗСУ САУ Archer

Швеція готова передати ЗСУ САУ Archer

Швеція цілком готова передати Україні свої самохідні артилерійські установки Archer. Ба більше, процедура перебуває “у процесі планування”, наголосив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. 

Як передає Aftonbladet, нинішній прем’єр неодноразово критикував своїх попередників (він прийшов на посаду у жовтні 2022 року) за те, що вони так і не надали ЗСУ Archer. Водночас в пакеті, який, було ухвалено за його правління цих САУ також не було. Крістенссон пояснив. що до списку пріоритетів України САУ Archer не входив.

“Я весь час говорив, що ми досить сильні, щоб надати таку передову систему зброї. Ця робота триває, і я повернуся (до цієї теми), щойно ми її закінчимо", - наголосив він. 

Водночас очільник міністерства зовнішніх справ Швеції Тобіас Більстрьом на пресконференції 9 січня заявив, що його країна передасть Україні САУ Archer в найближчих пакетах допомоги.

"За великим осіннім пакетом військової допомоги буде ще один, і цього разу він включатиме "Арчери", про що чітко просила Україна. Питання не в тому, чи це буде, а в тому, коли ми їх надішлемо", — зазначив він.

Нагадаємо: у грудні Швеція оголосила про дев’ятий пакет допомоги Україні. Тоді міністр оборони країни Пол Йонсон анонсував передачу нам систем протиповітряної оборони, комплектуючих для інших систем ППО та зимового спорядження для Сил оборони України.  Він додав, що поточний пакет допомоги буде на 50% більшим ніж попередній. 

Головне