Шмигаль особисто попросив гендиректора МАГАТЕ Гроссі ввести санкції проти "росатома"

Шмигаль особисто попросив гендиректора МАГАТЕ Гроссі ввести санкції проти

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі з проханням запровадити санкції проти "росатом". Про це очільник українського уряду повідомив у себе в Telegram.

За словами Шмигаля, МАГАТЕ також потрібно припинити співпрацю з рф у ядерній сфері, й Україна й надалі проситиме про це агентство.

"Звернувся до Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі з проханням про накладення санкцій на "росатом", обмеження прав і привілеїв росії в МАГАТЕ та припинення співпраці з рф у ядерній сфері. 

Ми продовжимо наполягати на цьому. І закликаємо членів МАГАТЕ та інших наших партнерів підтримати цю ініціативу", - заявив Шмигаль.

Також він зазначив, що у середу, 18 січня, МАГАТЕ завершує розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях: Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській. Також незабаром запрацює місія МАГАТЕ на Хмельницькій АЕС. 

"Місії з допомоги й технічної підтримки забезпечуватимуть технологічну безпеку на станціях, зокрема на Запорізькій АЕС. Сьогодні я почув від пана Гроссі запевнення, що МАГАТЕ ніколи не визнає власності росії над українською станцією", - заявив голова Кабінету Міністрів України.

Як раніше повідомляли "Ми-Україна", генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що Міжнародне агентство з атомної енергії розширює місію в Україні та розгортає роботу на всіх АЕС країни. Зокрема, у середу, 18 січня, представники МАГАТЕ розпочали роботу на Чорнобильській АЕС.

Головне