СБУ ліквідувала ще 14 схем для нелегального виїзду за кордон

СБУ ліквідувала ще 14 схем для нелегального виїзду за кордон

Служба безпеки заблокувала ще 14 нових схем ухилення українських громадян від мобілізації в умовах війни та для допомоги нелегальному виїзду за кордон.

Про це повідомила прес-служба відомства в Telegram-каналі. Як зазначається, у результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру 34 організаторам незаконної діяльності. Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати за кордон на підставі фіктивних документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких "послуг" становила від 2 до 13,5 тис. доларів. Сума залежала від регіону проживання "клієнта" і терміновості втечі.

"Так у Запоріжжі співробітники внутрішньої безпеки СБУ викрили злочинне угруповання, яке спеціалізувалось на незаконному оформленні групи інвалідності для чоловіків призовного віку. Серед підозрюваних – лікар місцевої приватної клініки і троє його спільників", - йдеться в повідомленні.

На Вінниччині також викрито п’ятьох жителів обласного центру, які фальсифікували довідки військово-лікарської комісії, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та інші документи. Для цього злочинці використовували підроблені печатки і штампи різних держустанов та приватних організацій.

У Дніпрі СБУ затримала трьох мешканців міста, які допомагали ухилянтам отримати фальшиві медичні довідки щодо непридатності до військової служби.

"У Кіровоградській області нейтралізовано злочинну діяльність представників одного з місцевих благодійних фондів. Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати в ЄС під маскою водіїв гуманітарних перевезень. Для цього зловмисники вносили недостовірні відомості до електронної системи "Шлях", - розповіли в прес-службі.

Ще 10 фактів переправлення ухилянтів за кордон викрили співробітники військової контррозвідки СБУ. Ці схеми діяли у низці областей: Волинській, Закарпатській, Одеській та Чернівецькій.

Наразі фігурантам повідомлено про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Міністерство культури та інформаційної політики України посилило вимоги для виїзду артистів за кордон. 

Головне