Мінкульт посилив правила виїзду українських артистів за кордон

Міністерство культури та інформаційної політики України посилило вимоги для виїзду артистів за кордон. 

Про це повідомивл прес-служба відомства на сайті. Як зазначається, з метою запобігання випадкам зі зловживанням, таких, наприклад, як з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим, МКІП разом з правоохоронними органами було змушене ініціювати посилення вимог  для виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

“Міністерство культури та інформаційної політики може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури й інформації й мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів держави України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну”, – йдеться в повідомленні.

При цьому єдиним додатковим документом до попереднього переліку обов’язкових документів, які потрібно надати МКІП для підготовки листа сприяння щодо перетину кордону, стала вимога пред’явити військово-облікові документи.

“Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом. Їх відсутність — є порушенням українського законодавства”, – додали в прес-службі.

Крім того, у випадку Камерного хору “Воскресіння” (м. Івано-Франківськ) у трьох осіб зі списку, поданого до МКІП, були відсутніми військово-облікові документи згідно з вимогами українського законодавства. Хору нещодавно відмовили у виїзді за кордон. На зауваження щодо відсутності цих документів організацією не було надано вичерпного переліку потрібних документів. У такому разі сприяння на виїзд не надається. 

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, у відомстві заявили, що виїзд українських артистів за кордон буде і надалі відбуватися за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики. Наголошується, що культура є інструментом боротьби з ворогом і не лише в Україні, але і за кордоном. Через зловживання конкретними особами можливістю виїзду на кордон умови отримання дозволу на виїзд зазнали змін.

Головне