росія за два місяці завдала понад 100 ударів по портах, пошкодивши третину інфраструктури

росія за два місяці завдала понад 100 ударів по портах, пошкодивши третину інфраструктури

Після зриву "зернової угоди" в середині липня станом на 16 вересня росія завдала 118 ударів по українських портах, пошкодивши або знищивши третину портової інфраструктури.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає Reuters.

У зв'язку з цим, як пише видання, Румунія планує в найближчі місяці подвоїти щомісячну кількість зерна, яку Україна транзитом зможе переплавляти через порт Констанца — до чотирьох мільйонів тонн.

Кубраков сподівається, що ці плани будуть досягнуті на початку жовтня, що "може допомогти нам вирішити хоча б 50% нашого експорту".

Перед цим Кубраков розповідав, що війська росії пошкодили та частково знищили 105 об'єктів портової інфраструктури України з 18 липня, відколи рф в односторонньому порядку вийшла із "зернової угоди".

За даними уряду, внаслідок ударів по портах Дунайського кластера та блокування морських портів експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи скоротився майже на 3 мільйони тонн на місяць. Попри це, українські порти продовжують працювати. 

Як відомо, наприкінці грудня 2014 року Рада ЄС доручила ЄК розпочати переговори з трьома європейськими мікродержавами: Монако, Андоррою та Сан-Марино стосовно асоціації з ЄС. Попри ситуацію з Монако, перемовини з дома іншими країнами триватимуть надалі.

Як писав “Ми-Україна” раніше, днями Європейський Союз продовжив на пів року санкції проти рф за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Головне