Президент України Володимир Зеленський підписав закон №4223-IX "Про систему охорони психічного здоров'я України", який запроваджує нові вимоги для психологів і психотерапевтів.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Документ спрямований на покращення доступу громадян до якісних послуг у сфері психічного здоров'я, захист прав осіб із психічними розладами, профілактику ментальних порушень та усунення факторів, що негативно впливають на психологічний стан населення.
РЕКОМЕНДУЄМО: Як зрозуміти коли треба звернутися до психолога
Що зміниться?
Закон передбачає:
- Створення Національної комісії з питань психічного здоров'я, яка координуватиме діяльність у цій сфері.
- Встановлення вимог до фахівців: психологи та психотерапевти тепер повинні мати повну вищу освіту, їх сертифікуватимуть саморегулівні організації, які мають міжнародне визнання.
Документ також чітко формулює поняття "психічне здоров’я" та "послуги у сфері психічного здоров’я", а також закладає основу для розвитку професійного саморегулювання. Передбачено, що професійні асоціації фахівців зможуть отримати статус саморегулівних організацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як піклуватися про своє ментальне здоров'я
Важливим нововведенням є увага до ментального здоров’я працівників. Закон зобов’язує роботодавців розробляти та впроваджувати програми психосоціальної підтримки на робочих місцях.
Закон враховує міжнародний досвід і відповідає вимогам ЄС.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Зеленський підписав закон про заборону трансплантації органів загиблих військових.