Настоятель храму УПЦ МП на Закарпатті отримав підозру

Настоятель храму УПЦ МП на Закарпатті отримав підозру

Служба безпеки повідомила про підозру настоятелю Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді, який причетний до розпалювання релігійної ненависті.

Про це повідомила прес-служба Служби безпеки України в Telegram-каналі. Як зазначається, у грудні минулого року він неодноразово публічно ображав релігійні почуття українців, які виявили бажання святкувати Різдво 25 грудня.

"Співробітники СБУ задокументували понад сім епізодів, коли священник принижував релігійні почуття громадян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них. Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила злочинні дії настоятеля храму", - йдеться в повідомленні.

На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками).

"Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину", - додали в прес-службі.

Крім того, у відомстві наголосили, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Служба безпеки України затримала настоятеля храму УПЦ МП. Він збирав для ФСБ росії розвіддані про оборону Сумської області. При цьому зазначається, що зловмисником виявився настоятель одного з храмів Української православної церкви Московського патріархату в Шосткинському районі Сумської області. Він негласно співпрацював з ФСБ.За вказівкою агресора протоієрей збирав інформацію про дислокацію Сил оборони на території регіону. Насамперед він намагався виявити місця базування командних пунктів і складів з артилерійським озброєнням ЗСУ. 

Головне