Лубінець про розстріл росіянами українського полоненого Мацієвського: Це непоодинокий випадок

Лубінець про розстріл росіянами українського полоненого Мацієвського: Це непоодинокий випадок

Розстріл російськими окупантами взятого в полон українського військового Олександра Мацієвського непоодинокий випадок на цій війні. Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, Україна має свідчення і про інші страти росіянами беззбройних українських військовополонених.

"Розстріл російськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази "Слава Україні", на жаль, непоодинокий випадок на цій жахливій загарбницькій війні. Маємо свідчення про інші страти російськими окупантами наших беззбройних військовополонених. Про це стало відомо з наших джерел у силових структурах, а згодом опубліковано в ЗМІ", - зазначив Лубінець.

При цьому він наголосив, що окупанти розстрілюють українських захисників відкрито та цинічно і за згоди командирів. При цьому вони знають, що за такі дії їм нічого не буде.

"Вкотре переконуємося, що для росії не існує Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права. Окупанти систематично скоюють воєнні злочини, порушуючи закони та звичаї війни", - заявив Лубінець.

І додав: "Про кожен такий злочин інформую міжнародну спільноту, адже притягнення Російської Федерації до відповідальності - не лише мета, а й обов’язок всього цивілізованого світу!"

Як повідомляли "Ми-Україна", радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що відео розстрілу військовослужбовця Збройних Сил України, якого російські окупанти вбили за гасло “Слава Україні”, є неспростовним доказом для трибуналу проти росії. Він наголосив, що відео розстрілу демонструє країнам світу істинне обличчя російської федерації.

Головне