Коаліція зі створення спецтрибуналу для рф: кількість країн-учасниць зросла

Коаліція зі створення спецтрибуналу для рф: кількість країн-учасниць зросла

Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що кількість країн-учасниць групи щодо створення спецтрибуналу для покарання росії за злочин агресії вже зросла до 32.

Про це міністр дипломатичного відомства повідомив на своїй сторінці в Twitter.

"Ще дві країни приєдналися до коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Тепер 32 держави працюють разом над притягненням до відповідальності найвищого політичного і військового керівництва росії. Путін та його поплічники постануть перед судом", - повідомив Дмитро Кулеба.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, 4 березня народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук заявила, що понад 20 країн вже долучилися до групи зі створення спецтрибуналу для росії. Також вона нагадала, що напередодні Нідерланди заявили – Гаага чекає військове і політичне керівництво росії. За її словами, Президент України Володимир Зеленський на всіх зустрічах з партнерами каже, що потрібно забути про переговори з Путіним. Натомість треба говорити про трибунал для російського диктатора.

Також Президент України Володимир Зеленський 8 березня зустрівся у Києві з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешем. Він прибув до України з офіційним візитом. Зеленський та Гутерреш запланували на 8 березня переговори, на яких обговорили мир та міжнародну безпеку в Україні. Також обоговорено продовження дії Чорноморської зернової угоди.

До того ж повідомляється, що на зустрічі Зеленський та Гуттереш поговорили про повернення всіх полонених, повернення ЗАЕС, порушення росією статуту ООН та міжнародного права та організацію GLOBAL PEACE FORMULA SUMMIT.

Головне