Глава Міноборони Британії заявив про намір стати генсекретарем НАТО

Глава Міноборони Британії заявив про намір стати генсекретарем НАТО

Голова Міністерства оборони Великої Британії Бен Воллес висловив бажання стати наступним генеральним секретарем НАТО. Це може відбутися після відставки нинішнього очільника Альянсу Єнса Столтенберга наприкінці 2023 року.

Про це Воллес заявив в інтерв’ю інформагентству DPA. За його словами, посада генсекретаря НАТО – це "робота, яку він хотів би отримати".

"Бути генеральним секретарем НАТО було б фантастичною роботою, а НАТО надзвичайно важливий для всієї нашої безпеки. Я був би радий зробити свій внесок у те, щоб гарантувати, що ви можете спати спокійно" – заявив британський міністр.

Водночас Бен Воллес дав зрозуміти, що він також задоволений своєю нинішньою роллю міністра оборони в уряді Великої Британії.

Якщо відбудеться призначення Бена Воллеса, то він стане першим за останні двадцять років генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу, який представляє Британію. Раніше про таке бажання говорив і колишній британський прем’єр-міністр Борис Джонсон.

Нинішній очільник НАТО Єнс Столтенберг перебуває на своїй посаді з 1 жовтня 2014 року. Він мав скласти свої повноваження ще в 2022 році. Він планував очолити центральний банк у Норвегії. Однак у зв’язку з нападом росії на Україну термін його повноважень продовжили до 30 вересня 2023 року.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, голова Міністерства оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що йому відомо про застосування Україною далекобійних ракет Storm Shadow. Раніше Лондон передав їх Києву. Воллес також додав, що системи озброєння, які були надані Україні західними союзниками, продемонстрували ефективність та “мали значення”.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.