Двоє експоліцейських на Дніпропетровщині застосовували насильство та катування до чоловіка, домагаючись від нього зізнання у тяжкому злочині. Наразі обвинувальний акт по справі зловмисників уже передано до суду.
Про це повідомили в ДБР.
За версією слідства, злочин правоохоронців був здійснений у червні 2024 року в Дніпровському районі. Підозрювані прибули на виклик до приватного домоволодіння, де між чоловіками виник конфлікт із застосуванням ножа.
Під час перевірки обставин інциденту вони встановили, що власник будинку завдав поранення іншому учаснику конфлікту. Сам чоловік стверджував, що діяв у межах необхідної самооборони.
Однак, як вважають слідчі, замість об'єктивного з'ясування всіх деталей події правоохоронці вирішили силою домогтися від нього зізнання у замаху на вбивство. Чоловікові одягнули кайданки, повалили на землю та протягом тривалого часу били руками і ногами, вимагаючи підтвердити потрібну їм версію подій.
Внаслідок побиття потерпілий отримав численні травми. Медики зафіксували перелом ребра та важке ушкодження грудної клітки, яке становило безпосередню загрозу його життю.
Після застосування насильства чоловіка доставили до відділку поліції, де він під психологічним і фізичним тиском надав свідчення, яких від нього вимагали. Уже наступного дня через різке погіршення стану здоров’я його госпіталізували до реанімаційного відділення.
Колишнім правоохоронцям інкримінують катування, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. У разі доведення вини обом правоохоронцям загрожує до 12 років позбавлення волі.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Харкові повідомили про підозру 22-річній жінці, яка побила новонароджену доньку, зламавши череп і ногу дитині.