Десятки тисяч етнічних вірмен покидають Нагірний Карабах - черги на виїзд видно з супутника (фото)

Десятки тисяч етнічних вірмен покидають Нагірний Карабах - черги на виїзд видно з супутника (фото)

Тисячі вірмен, які проживають у Нагірному Карабаху обрали полишити регіон після того, як минулого тижня він був взятий під контроль Азербайджаном. Як пише Reuters, люди кинулись масово виїжджати після того, як Баку 24 вересня оголосив про зняття багатомісячної блокади єдиного коридору до Вірменії - Лачинського коридору.

Перші групи переселенців з Нагірного Карабаху на вірменську територію почали прибувати ще два дні тому. За даними медіа, станом на ранок 27 вересня більше як 28 000 з 120 000 етнічних вірмен регіону вже перетнули кордон.

"Військова перемога Азербайджану над анклавом, який раніше перебував поза контролем Баку, тиждень тому спровокувала один із найбільших рухів населення на Південному Кавказі з часів розпаду Радянського Союзу", - пише видання.

На супутникових знімках, опублікованих компанією Maxar, можна побачити багатокілометрові черги на гірській дорозі, яка з'єднує Карабах з Вірменією.

Вірменські ЗМІ повідомили про прибуття на територію країни вже понад 47 000 людей.

"Я все залишила і не знаю, що на мене чекає. У мене нічого немає. Я нічого не хочу. Я б не хотіла, щоб хто-небудь побачив те, що бачила я", - розповіла журналістам Reuters одна з переселенок з Нагірного Карабаху, 70-річна Віра Петросян.

Нині жінка, яка раніше працювала вчителькою історії, проживає в готелі на вірменській стороні кордону з Азербайджаном.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 26 вересня на території Нагірного Карабаху стався вибух на складі палива біля траси Степанакерт – Аскеран. За останніми даними, внаслідок трагедії загинуло 68 людей, ще майже 300 отримали поранення.

Головне