Блінкен: США допоможуть побудувати Україні "армію майбутнього"

Блінкен: США допоможуть побудувати Україні

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати допоможуть Україні побудувати "армію майбутнього". Йдеться про сучасні військово-повітряні сили, озброєння тощо.

Про це американський посадовець повідомив під час свого візиту до Фінляндії. За словами Блінкена, передумовою до переговорів Києва та Москви є сильна Україна, яка здатна стримувати та захищати себе від будь-якої агресії.

Держсекретар також зазначив, що інвестиції в силу України не шкодять дипломатії, а навпаки - прокладають до неї шлях. США допоможуть створити "українські Збройні сили майбутнього", додав він.

"Це означає - сучасні військово-повітряні сили, інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону, сучасні танки і бронемашини, національний потенціал для виробництва боєприпасів, а також навчання й підтримку для зміцнення бойової готовності сил і техніки", - пояснив Ентоні Блінкен у Фінляндії.

Блінкен заявив, що рф зараз перебуває в гіршому становищі, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Президент росії Володимир Путін показав слабкість в усіх своїх планах.

"Коли ви дивитеся на довгострокові стратегічні цілі і завдання президента Путіна, немає жодних сумнівів: росія сьогодні у значно гіршому становищі, ніж до повномасштабного вторгнення. Там, де Путін прагнув проєктувати силу, він показав слабкість. Там, де він планував розділити, він об'єднав", - наголосив держсекретар США.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Міністерство оборони США уклало контракт із оборонною компанією Global Military Products для закупівлі та постачання Україні зенітних самохідних установок Gepard. Сума контракту – понад 118 млн доларів.

Головне