Безплатний обмін старих лампочок на LED-лампи: коли стартує програма та як в ній взяти участь 

Безплатний обмін старих лампочок на LED-лампи: коли стартує програма та як в ній взяти участь 

Анонсована у грудні програма обміну старих лампочок розжарювання на світлодіодні розпочнеться в Україні наприкінці січня. Як розповів в ефірі "Ми-Україна" керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік, під час запуску людям роздадуть близько 15 мільйонів лампочок.

Він додав, що охочі взяти участь у бета-тестуванні послуги зможуть зареєструватись через "Дію", або під час особистого візиту до відділень "Укрпошти" з паспортом та ідентифікаційним кодом.

"Якщо в Україні всі лампи розжарювання замінити на енергоощадні, то навантаження на енергосистему вдасться зменшити на 10%. Це надзвичайно велика потужність, яка споживається", - зазначив Банік.

Обмін ламп розжарювання на енергоощадні: що це за програма 

13 грудня 2022 року стало відомо про намір Європейської комісії закупити для України  30 млн світлодіодних ламп. Того ж дня Мінекономіки анонсувало запуск в Україні проєкту по безплатній заміні старих ламп розжарювання на сучасні енергоощадні аналоги. 

За його умовами кожен повнолітній громадянин України матиме право безплатно обміняти 5 ламп старого зразку на 5 нових світлодіодних. Обмін відбуватиметься у відділеннях "Укрпошти". Це можна буде здійснити з попереднім замовленням через застосунок "Дія" або без нього.

В "Укрпошті" повідомили, що 16 січня стартує бета-тестування реєстрації в застосунку "Дія". Після його завершення проєкт запуститься у звичайному режимі.

Головне