21 травня у небі можна буде спостерігати астрономічний феномен - "сяйво да Вінчі"

21 травня у небі можна буде спостерігати астрономічний феномен -

У прийдешні вихідні жителі України стануть свідками астрономічного явища, яке отримало назву "сяйво да Вінчі". У цей момент Місяць освітлюватиметься відбитим світлом Землі, пише The Guardian.

21 травня приблизно о 23:00 за Києвом потрібно буде подивитися на захід, на Місяці буде видно тонкий півмісяць - лише менш як 5% його видимої поверхні буде освітлено сонячним світлом. Водночас інша частина небесного тіла буде слабко світитись через астрономічний феномен, відомий як сяйво Землі.

Явище виникає, коли світло Сонця відбивається від нашої планети і висвітлює неосвітлену частину Нового Місяця. "Сяйво да Вінчі" можна побачити, коли на горизонт виходить "місячний серп" після того, як сяде Сонце або перед тим, як воно підіймається на небосхилі. Слабко освітлену сторону Місяця можна роздивитися за кілька днів до молодика та ще кілька днів після.

Цей феномен вперше пояснив вчений Леонардо да Вінчі ще у 16 столітті.

"Тисячі років люди дивувалися красі цього "попелястого сяйва", або "старого Місяця в обіймах молодика". Але що це було? Ніхто не знав до 16 століття. Для візуалізації цього явища в 1500-х роках потрібна була бурхлива уява. Ніхто ніколи не був на Місяці, більшість людей і гадки не мали, що Земля обертається навколо Сонця", - пише NASA.

Національне управління зазначає, що буйна уява була однією з речей, які Леонардо мав у надлишку. Його блокноти були переповнені ескізами літальних апаратів, танків, підводного спорядження та інших фантастичних пристроїв, які на століття випередили свій час. Він навіть розробив робота: лицаря в обладунках, який міг сидіти, махати руками та рухати головою, відкриваючи та закриваючи анатомічно правильну щелепу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Європейське космічне агентство поставило перед собою амбітну мету – створити ядерний двигун, який може дозволити людству вийти в космос далі, ніж будь-коли до цього.

Головне