Німеччина хоче збільшити військову допомогу Україні в п’ять разів, – ЗМІ

Німеччина збирається вп’ятеро збільшити військову допомогу Україні та довести її до понад 15 млрд євро.

Про це повідомляє німецьке видання Spiegel, яке має у своєму розпорядженні конфіденційний лист від міністерства фінансів до бюджетного комітету Бундестагу. У листі член Вільної демократичної партії Флоріан Тонкар, парламентський державний секретар міністра фінансів Лінднера, просить парламентарів виділити більше грошей.

У листі йдеться про те, що федеральний уряд хоче різко розширити військову допомогу Україні в найближчі роки. Для цього йому потрібне схвалення бюджетного комітету, але він не відмовить.

“У зв’язку з високими матеріальними втратами Збройних сил України необхідні нові поставки матеріальних засобів. Для сталого оснащення Збройних сил України відповідно до потреб необхідно негайно укласти численні договори про закупівлю, які також встановлюють платіжні зобов’язання на майбутні фінансові роки”, – розповіли в Мінфіні.

Зокрема, мова йде про матеріали у сфері протиповітряної оборони, броньовану гусеничну техніку, постачання боєприпасів для систем озброєння, що постачаються Німеччиною, та артилерію.

При цьому цього року ця сума має бути збільшена більш ніж удвічі – на 3,2 млрд євро до понад 5,4 млрд євро.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, голова Міністерства оборони України Олексій Резніков показав нову техніку від західних партнерів. Вона вже перебуває у підрозділах десантників Збройних сил України. Йдеться про британські Challenger 2, американські Stryker та Cougar, а також німецькі Marder.

Головне