Іран vs таліби: локальний конфлікт або початок війни

Ілія Куса
Ілія Куса

Щодо Ірану й Афганістану.

Жодного оголошення великої війни не було і навряд чи буде.

На одній із ділянок кордону двох країн сталися збройні сутички між талібами й іранськими прикордонниками. З іранського боку загинув один солдат, двох поранено. Із боку талібів загиблих двоє і приблизно 10 поранено.

Таких сутичок було багато за останні півтора року, і вони мають локальний характер.

Здебільшого йдеться не про конфлікт між Іраном і всіма талібами, а про конфлікт між Іраном та одним з угруповань талібів у прикордонній провінції Німроз, де найчастіше спалахують перестрілки.

Причини дві:

  1. Суперечка за землю. Це ділянка плюс-мінус 1 км, на яку претендують іранці та місцеві афганці, по-різному розуміючи, де саме пролягає кордон.
  2. Суперечка за водні ресурси річки Гільменд у цьому районі. Це вже давня історія, не пов’язана безпосередньо з талібами.

Відносини між Іраном і талібським Афганістаном, звісно, непрості, але до великої війни справа не дійшла і не дійде: нікому така ескалація не потрібна в регіоні.

Можливості впливу росії і Штатів на цю історію не варто переоцінювати і бачити в усьому руку якогось обкому. Здебільшого такі сюжети з істеричним змістом на хайпі публікують зараз російські медіамайданчики, а в нас чомусь передруковують. Робіть висновки самі та перевіряйте інформацію.

Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього

Після війни необхідно інвентаризувати всі природні ресурси країни, провести аудит виконання надрокористувачами взятих на себе зобов’язань і створити нову модель трансформації конституційного права народу на надра в реальне соціальне благо…

Війна так чи інакше внесе корективи у список професій, які будуть популярні найближчим часом. Крім того, з часом зазнає змін і сам процес навчання. Розмова щодо професій частіше відбувається у…

Рубрика “Шпигунські скандали”. Давно стежу за темою Яна Марсалека, яка тягнеться ще з 2020-го. Він – колишній директор німецької компанії по обробці платежів Wirecard, громадянин Австрії, якого розшукує Німеччина через…

TODO: Тут буде блок популярних авторів