Хто підірвав “Північні потоки”: Резніков відповів на публікацію NYT про причетність України

Хто підірвав “Північні потоки”: Резніков відповів на публікацію NYT про причетність України

В українському Міноборони заявили, що Україна не має відношення до вибухів на "Північних потоках" у міжнародних водах Балтійського моря, які відбулись торік у вересні. Про це міністр оборони Олексій Резніков повідомив після зустрічі з європейським колегам у Стокгольмі.

"Для мене це трохи дивно, бо ця історія не має до нас жодного стосунку. Я вважаю, розслідування офіційних органів прояснить усі деталі. Це, звісно, "комплімент" нашим спецслужбам, але це не наших рук справа", - наголосив він.

Так Резніков відповів на публікацію видання The New York Times. Її автори, посилаючи на неназвані джерела в Білому домі, написали, що диверсії на газопроводах могло влаштувати проукраїнське угруповання. 

"Офіційні особи, які вивчили розвіддані, заявили, що диверсанти, швидше за все, були громадянами України чи росії. Офіційні особи США заявили, що ані американські, ані британські громадяни не були замішані", - вказано у матеріалі.

У публікації також вказано, що вибухівку могли закласти досвідчені водолази, які, ймовірно, пройшли навчання в урядових структурах.

Схожі матеріали опублікували також The Times і німецька Die Zeit.

Очільник німецького Міноборони Борис Пісторіус закликав дочекатися результатів офіційного розслідування щодо "Північних потоків". Аналогічну заяву раніше цього дня зробили і у США.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2022 року влада Данії та Швеції повідомили про виявлення чотирьох пошкоджень на газопроводах Nord Stream 1 і Nord Stream 2. Росія одразу заявила про “руку Заходу”у диверсіях. Країни Європи та США жодних обвинувачень не висували, обґрунтовуючи це необхідністю дочекатись завершення розслідування. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган міг розраховувати на потужну підтримку місцевих виборців в в минулому, однак ситуацію змінили землетруси в країні. Йдеться про саме реагування влади на лихо та повільні рятувально-пошукові роботи. 

Головне